Weboldalunk használatával jóváhagyja a cookie-k használatát a Cookie-kkal kapcsolatos irányelv értelmében. Elfogadom
Termékek Menü

emBIO Herbs: Állattenyésztés

2019. 03. 21. 12:31:35 Urbán János agrármérnök

Egyre-másra érkeznek a riasztó hírek a méhek és minden, beporzást végző rovar számának csökkenéséről, folyamatos fogyásukról. Életterük és a táplálékukként szolgáló virágzó növények sokszínűsége csökken.

Pedig jelenlétük a természetben nélkülözhetetlen! A globális élelmiszertermelés 76 százaléka, az Európában élő növényfajok 84 százaléka függ a házi- és vadméh fajok beporzásától.

A természetet szerető és emberek azzal tudnak segíteni a méheken, ha lakhelyük körül, akár néhány négyzetméteren méhbarát kiskertet alakítanak ki. Terület hiányában megfelelő lehet akár egy erkélyen vagy teraszon kihelyezett balkonládába olyan növények ültetése, melyek virágaikkal, nektárjukkal nagy segítséget és táplálékot jelentenek a szorgos rovaroknak.

A méhekkel foglalkozó emberek, a méhészek is sokat tehetnek a méhcsaládok védelme érdekében. Az alábbiakban nekik próbálunk segítséget adni egy vegyszermentes, ökológiai termesztésben használható technikával: az emBIO Herbs méhészetben történő alkalmazásával.


2019. 02. 27. 14:11:50 Urbán János agrármérnök

Az emBIO Herbs állatoknak kifejlesztett fermentált gyógynövénykivonat család. Olyan gyógynövények irányított fermentációja során előállított termék, amelyben a szervezet számára hasznos tápanyagok keletkeznek. Ezek a természetes vegyületek, vitaminszerű anyagok, a gyógynövények hatóanyagaival erősítve erős antioxidáns hatással bírnak. Jótékony hatást fejtenek ki az emésztésre, ezáltal támogatva az immunrendszer működését. Az emBIO Herbs gyártása során az irányított természetes fermentációs folyamatot baktériumok, gombák és algák végzik.

Az emBIO Herbs természetes fermentáció során keletkezett antioxidánsokat tartalmaz, melyek a szervezet öregedési folyamataiért nagyrészt felelős kémiailag agresszív szabad gyökök semlegesítésében játszanak szerepet.

Az állatok bélflórájában élő mikroorganizmusainak kiváló tápanyagául szolgál nemcsak az emBIO Herbs antioxidáns készlete, hanem a gyógynövények hatóanyagai és a belőlük természetes fermentációval létrejött számos anyag is. Ezek természetes B-vitaminok (B1, B2, B3, B6, B12), 14 féle aminosav, ecetsav, almasav, szőlősav, glükuronsav, aszkorbinsav, citromsav, folsav, életfontosságú enzimek, katalizátorok, csersavak, szacharidok, természetes antibiotikus anyagok, egyszerű és összetett alkoholok, ásványi anyagok és nyomelemek, és még egy sor jótékony hatású vitamin-szerű anyag.

Az emBIO Herbs-ben 12 féle gyógynövény kivonat található. Az alábbiakban bemutatjuk, hogy melyek ezek a gyógynövények és milyen hatást fejtenek ki a szervezet működésére.


2019. 01. 17. 09:52:18 Urbán János agrármérnök

Az ilyen locsi-pocsi időben, mint amilyen a téli hóolvadást követően fordul elő, a kutyatulajdonosok szembesülnek azzal a ténnyel, hogy az ázott kutya bizony igen intenzíven büdös. A kellemetlen és igen erős ázott kutyaszag egyből érezhetővé válik, amint zárt helyre érkezünk kedvencünkkel, vagy amint fekhelyét megközelítjük.

De mi is okozza azt a jelenséget, hogy a vizes kutyáknak ennyire jellegzetes és erős szaguk lesz, és tudunk-e védekezni ellene?


2019. 01. 07. 15:28:44 Urbán János agrármérnök
2018. 12. 18. 11:31:33 Urbán János agrármérnök

A kisebb termetű díszmadarak, mint a kanárik vagy a hullámos papagájok otthonainkban, megfelelő gondoskodás mellett akár 12-15 évig is elélhetnek. Vannak olyan papagájok is melyek életkora akár a 70 évet is elérheti! Az ilyen hosszú életkor elérésének azonban elengedhetetlen feltétele az optimálisan kialakított, a díszmadarak számára megfelelő táplálék.

Egzotikus madarak eredeti élőhelyükön elsősorban fűfélék és különféle gyomnövények félérett és érett magjait fogyasztják, valamint sokféle apró rovart. Mivel a legelterjedtebb lakásban tartott kedvenceink magevők, ezért az általunk adott tápláléknak is ehhez kell igazodnia. Alaptakarmányuk a különféle magvak és ezt bőséges zöldséggel egészíthetjük ki. Ezen kívül ne feledkezzünk meg az egyéb lágyeleség, állati eredetű táplálék, táplálék-kiegészítők és ásványi anyagok megfelelő arányú adagolásáról sem.


2018. 11. 27. 15:54:39 Urbán János agrármérnök

Az alábbiakban saját – előre be nem tervezett – emBIO Herbs-PET SPAY tesztelésem eredményét fogom megosztani a kedves érdeklődőkkel. Figyelem, csak erős idegzetűeknek!

Ősz lévén az egerek kezdenek behúzódni és téli menedéket keresni a házakba, otthonokba. Nyilván a kedves apró bérlőket mindenki igyekszik a legkülönbözőbb házi praktikákkal távol tartani saját portájától, de lássuk be, ez nem mindig egyszerű feladat. Még a városok belsőbb részei is érintettek a témában, nem csak a vidéki emberek életét keserítik meg az apró jövevények.

Ezzel én is így járok már évek óta Budapest XIII kerületében. Az első döbbenetes találkozást követően alaposan felkészültem a fogadásra, sőt egy kicsit (tegyük hozzá nem alaptalanul) túl is lőttem a célon:


2018. 10. 18. 13:06:00 Urbán János agrármérnök

Egy kis házi kedvenc csodálatos dolog, boldog gyerekek, boldog család és boldog, ám legtöbbször még nem szobatiszta kiskutya!

Az első eufórikus pillanatoknak gyakran vége szakad, amikor a szoba felfedezése közben az új jövevény megáll egy pillanatra, és mire odaérnénk már meg is történt az eset. Miért is nem a konyha, vagy előszoba kövén állt meg, miért pont a szőnyeg közepén? Hát persze, ha egyszer ott érzi jobban magát a kis „átkozott”.


2018. 10. 17. 13:25:16

Miért eszi meg a kutyám a mindenféle kakikat és mit tehetek ellene?

Az erdőt járó, sokat kiránduló kutyagazdik, a városi parkok kutyasétáltatói, de a kertes házas kutyatulajdonosok is időről-időre szembesülnek azzal, hogy kedvenceink szeretik megszaglászni, sőt megenni a mindenféle kakikat, mi pedig nagyon nem értünk egyet ezzel a törekvésükkel és mindenképpen szeretnénk erről leszoktatni őket.

Tartalom:


2018. 10. 17. 12:30:51

Most akkor kell-e a macskának füvet ennie (végtére is egy ragadozó állat)?

A macskatartással kapcsolatos tévhitek közül a leggyakoribb a zöld növények fogyasztásával kapcsolatos. A szabadba kijáró macskák többsége rendszeresen és nagy kedvvel legel füvet vagy kisebb szálas növényeket, a szobában tartottak pedig, amennyiben nem gondoskodnak számukra macskafűről, vandál módon nekiesve a szobanövényeknek, képesek azokat kikaparni, letiporni, összekarmolászni és tövig rágva teljesen tönkretenni.
 
Ezen nem kell meglepődni. Ez a macskáknál teljesen természetes viselkedésforma, nem pedig valamiféle rossz szokás, így lenevelni sem lehet őket erről.

Tartalom:


2018. 09. 25. 10:09:47 Urbán János agrármérnök

Komoly kutatások vizsgálták, milyen hatásokat eredményeznek a gyógynövények az állatok takarmányaiban. Az eredményekből kiderült, hogy akár olyan hatásfokkal védhetik az állatok szervezetét a betegségekkel szemben, mint egy gyógyszer. Az illóolajokkal ráadásul megelőzhető az antibiotikumokra rezisztens kórokozók megjelenése is.

Ráadásul egyre szigorodik az uniós szabályozás az antibiotikumok használatával kapcsolatban, ezért ezek kiváltására megnőtt azoknak a gyógynövény-kivonatoknak és illóolajoknak a szerepe, amelyek egészségvédő hatással bírnak.